Ambalaj Pazarı %110 Organik Trafik %300 Ciro Artışı

Optimizasyonlar

Ambalajpazari.com sitesinde proje başlangıcında kategori mimarisi ve site içi SEO unsurlarıyla ilgili ciddi sorunlar dikkatimizi çekti. Filtre, arama ve sayfalama yapılarından dolayı çok sayıda sayfa bulunması sebebiyle, bu alanlarda detaylı incelemeler yaparak arama motoru botlarını doğru şekilde yönlendirmeyi sağladık. Ayrıca, taranabilirlik problemleri yaşanan web sitesinde çok sayıda Soft (HTTP 404) hataları, yönlendirme zincirleri ve sunucu hızı ile Robots.txt iyileştirmeleri gerçekleştirerek tarama bütçesi (Crawl Budget) optimizasyonu yaptık.

Arama motoru botlarının sitemizin hiyerarşisini daha iyi anlaması için site içi linkleme çalışmaları yaparak kategori ağacımızı güçlendirdik. Çalışmanın başlangıcında web sitesinin bir site haritası bulunmuyordu. Bu durum, çok fazla sayfa olması nedeniyle arama motoru botlarının siteye hızlı erişimini engelleyerek ciddi sorunlar yaratıyordu. Teknik SEO sorunları, kategori ağacı problemleri, site içi linkleme kurgularındaki hatalar ve UX odaklı sayfa geliştirme konularına özellikle yoğunlaştık. Ayrıca, kategori, alt kategori, yazar sayfaları ve blog tarafında içerik stratejisini sıfırdan oluşturmaya çalıştık.

Amacımız ve Sonuçlar

Sitedeki taranabilirlik ve indekslenebilirlik sorunlarını minimuma indirerek, kullanıcı deneyimini ön plana çıkarıp kategori, alt kategori, ürün ve blog sayfalarında çeşitli alanların düzenlenmesini sağladık.

Sadece organik trafik artışı değil, aynı zamanda ciro artışı hedefleyerek dönüşüm odaklı anahtar kelimeleri hedefledik. Bu sayede %300’ün üzerinde bir ciro artışı sağladık ve aynı zamanda dijital pazarlama çalışmaları için değerli bir veri havuzu oluşturduk.

Özel günler, kampanyalar ve sezonsal fırsatları değerlendirebilmek amacıyla doğru içerik stratejisini oluşturup görünürlüğümüzü artırdık. Özellikle marka dışı (non-brand) anahtar kelime pozisyonlarımızda ciddi artışlar elde ettik.

Projemiz, e-ticaret sitelerinde özellikle teknik SEO odaklı geliştirmeler yapıldığında, sitelerin başlangıç noktasından düzenli organik trafik elde edebilecek bir pozisyona getirilebileceğinin güzel bir örneği.

Sonuçlar

Organik Oturum Sayısı : %110 Artış

SEO Görünürlük Skoru : %347 Artış

Yeni Ziyaretçi Oranı : %240 Artış

Organik Ciro : %300 Artış

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi alın!

Klayt deneyimli ekibi dijital pazarlama sürçlerinde daima yanınızda.