innovabedding.com %600 Organik Trafik Artışı

İnnova Bedding Türkiye için yaptığımız SEO çalışmaları doğrultusunda organik kanal üzerinden gelen oturumda %600’lük bir artış gerçekleşirken dönüşümde ise %840,72’lik bir artış gerçekleşti. Bununla birlikte, SEO görünürlük (SEO Visibility) skorunda da tüm zamanların rekorları kırıldı!

Son dönemde okuduğumuz birçok başarı hikayesinden farklı olarak sadece trafik artışına odaklanmadan, dönüşüm noktasında markaya neler katabileceğimize odaklandık ve süreç boyunca bütün çalışmalarımızı bu doğrultuda gerçekleştirdik.

Optimizasyonlar

Arama motorlarının siteyi yeterince derinlemesine taramadığını ve tarama frekanslarının oldukça seyrek olduğunu fark ettik. Bu nedenle, çalışmalarımızı tarama bütçesi ve iç linkleme şemalarının baştan incelenmesi ve hatta link şemalarının sıfırdan kurgulanmasına yönelttik.

Arama motorları için daha anlamlı ve değerli içerikler oluşturmak amacıyla kullanıcı arama niyetine uygun dijital pazarlama kanalları için yeniden pazarlama datası kazanmak adına içerikler oluşturduk.

Sitedeki taranabilirlik ve indekslenebilirlik sorunlarını en aza indirerek kullanıcı deneyimini ön planda tuttuk. Kategori, alt kategori, ürün ve blog sayfalarında çeşitli düzenlemeler yaptık.

Özellikle blog bölümünün eklenmesiyle, hedef kitlemize daha etkili bir şekilde ulaşmaya başladık. Hem arama motoru botlarını hem de kullanıcıları doğru yönlendirmek amacıyla kategori yapısını ve site içi linkleme stratejisini yeniledik. Quick-win teknik SEO önerilerimiz sayesinde tarama bütçesini optimize ederek daha verimli hale getirdik.

Aynı zamanda dönüşüm odaklı kategori ve ürün sayfası hedeflemeleri içeren anahtar kelimler hedefledik ilk sayfa pozisyonuna sahip 0 anahtar kelime ile başlayan yolculuğumuz 1.180 anahtar kelime ile başarıya ulaşıldı.

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi alın!

Klayt deneyimli ekibi dijital pazarlama sürçlerinde daima yanınızda.