Yeşim Gelinlik Non-Brand Organik Trafiği %617 Arttı

Optimizasyonlar

Büyükşekerci Tekstil, 1990 yılında Kayseri’de kuruldu ve 1996 yılında lisansörü ve yaratıcısı olduğu Yeşim Gelinlik markasını lanse etti. Yeşim Gelinlik, gelinlik sektörüne yeni bir anlayış getirerek moda dünyasında iddialı bir çıkış yaptı. Modern, sofistike, güncel ve özgün çizgisiyle stil sahibi gelinlerin ruhunu yansıtan farklı bir moda stili oluşturdu.

Projeye başladığımızda, Yeşim Gelinlik markasının en büyük problemi, web sitesinin sadece marka ve marka + jenerik kelimelerden pozisyon kazanmış olmasıydı. Jenerik aramalarda görünürlüğü neredeyse hiç yoktu. Bir diğer büyük problem ise, farklı üst kategorilere bağlanmış birden fazla kopya kategorisinin bulunmasıydı.

Ayrıca, taranabilirlik problemleri yaşanan web sitesinde çok sayıda Soft (HTTP 404) hataları, yönlendirme zincirleri ve sunucu hızı ile ilgili problemler vardı. Robots.txt iyileştirmeleri yaparak tarama bütçesi (Crawl Budget) optimizasyonu gerçekleştirdik.

Arama motoru botlarının sitemizin hiyerarşisini daha iyi anlaması için site içi linkleme çalışmaları yaparak kategori ağacımızı güçlendirdik. Çalışmanın başlangıcında web sitesinin bir site haritası bulunmuyordu. Bu durum, çok fazla sayfa olması nedeniyle arama motoru botlarının siteye hızlı erişimini engelleyerek ciddi sorunlar yaratıyordu. Teknik SEO sorunları, kategori ağacı problemleri, site içi linkleme kurgularındaki hatalar ve UX odaklı sayfa geliştirme konularına özellikle yoğunlaştık. Ayrıca, kategori, alt kategori, yazar sayfaları ve blog tarafında içerik stratejisini sıfırdan oluşturmaya çalıştık.

Sonuçlar

Organik Trafik Sayısı : %617 Arttış

Organik Oturum Sayısı: %915 Arttış

İlk Sayfada Pozisyon Kazanan Anahtar Kelime Sayısı: 2.447

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi alın!

Klayt deneyimli ekibi dijital pazarlama sürçlerinde daima yanınızda.